کربنات منگنز

کربنات منگنز ترکیبی شیمیایی با فرمول MnCO3 و جرم مولی g/mol 114.9469 می باشد. این ماده کرم رنگ یا صورتی است و به صورت طبیعی یافت می شود.

ادامه مطلب

اسید سولفوریک

اسید سولفوریک یک اسید معدنی و بسیار قوی است که با نام های مختلف جوهر گوگرد، اسید باتری، سولفات هیدروژن، اسید سولفین، روغن ویتریول و سولفوریک اسید شناخته شده است و دارای فرمول مولکولی (H2SO4) می باشد.

ادامه مطلب

سود پرک

سود پرک بازی بسیار قدرتمند با فرمول شیمیایی NaOH و در واقع همان هیدروکسید سدیم جامد است. سود پرک با اسامی دیگری مانند نام های کاستیک سودا (Caustic Soda)، سود سوز آور، سود جامد پرک و گاهی چربی گیر صنعتی نیز شناخته می شود.

ادامه مطلب

فولی کولانت کاتیونی

در ساختار پلیمری پلی الکترولیت کاتیونی گروه های آمونیوم، سولفونیوم و فسفونیوم وجود دارد، ضمن این که این نوع از فلوکولانت‌ها دارای بار مثبت هستند. مد نظر داشته باشید که فرمول شیمیایی فلوکولانت کاتیونی

به شرح زیر است:

(C3H5NO)n(C9H18O2N-R)m

ادامه مطلب

صمغ عربی

صمغ عربی (به انگلیسی: Gum Arabic) که از درختی به نام صمغ سنگالی بدست می‌آید، رنگ آن به رنگ اغلب صمغ‌های معمولی زرد مایل به قرمز بوده، و محلول در آب است و عمدتاً شامل هیدرات‌های کربن است.

ادامه مطلب

دی اکسید منگنز

دی‌اکسید منگنز (به انگلیسی: Manganese dioxide) با فرمول شیمیایی MnO۲ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۱۴۸۰۱ است. که جرم مولی ۵۴.۹۴ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، جامد سیاه- قهوه‌ای است. این ماده میتواند کاتالیزور خوبی برای آب اکسیژنه باشد.

ادامه مطلب

پر سولفات آمونیوم

یک ماده اولیه شیمیایی و یک نمک معدنی، تحت عنوان آمونیوم پرسولفات که از اکسید کننده های قوی و از پر مصرف ترین مواد است.

ادامه مطلب